Stoisko informacyjne-edukacyjne na pikniku rowerowym "Jarosław na dwóch kółkach"

9 czerwca w godzinach popołudniowych w parku miejskim w Jarosławiu odbył się piknik rowerowy „Jarosław na dwóch kółkach” Patronat medialny nad tym wydarzeniem miał Ekspres Jarosławski oraz GC Nowiny i Nowiny 24.

Organizatorem pikniku było Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia. Swoje stoiska na pikniku prezentowały: Nadleśnictwo Jarosław, UM Jarosław-Program Bezpieczny Jarosław, Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Jarosławiu, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, Stowarzyszenie Jarosławskie Amazonki.

Dzięki pracy wolontariuszy Lokalnego Centrum Wolontariatu w Jarosławiu dzieci miały pięknie umalowane buzie, mogły bawić się bańkami mydlanymi, zagrać w wielkopowierzchniowe gry planszowe. Nie zabrakło atrakcji w postaci malowania w naturze pomiędzy pniami drzew. Technika malowania na wielkiej powierzchni przeźroczystej folii cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Uczestnicy pikniku rodziny z dziećmi i mieszkańcy na rowerach mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach rowerowych, dowiedzieć się więcej o bezpiecznych zachowaniach na rowerach i w ruchu drogowym. Konkurencje przygotowane były przez Wojewódzką Komendę Policji w Rzeszowie, ekipę sklepu Pilatus i członków Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia.

Chętne osoby mogły obejrzeć występ dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Jarosławiu, uczestniczyć w zajęciach zumby, skosztować smoothie przygotowane przez Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz skorzystać z badań i konsultacji prowadzonych przez pracownika Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu. Głównym celem działań edukacyjnych było uświadomienie chętnych osób o szkodliwości działania alkoholu, narkotyków i substancji psychoaktywnych na organizm człowieka. Za pomocą alkogogli i narkogogli. młodzież i dorośli mogli przekonać się, w jaki sposób alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne. Ćwiczenia uświadomiły uczestnikom, jak niebezpieczne jest wsiadanie do samochodu, który prowadzić zamierza osoba nietrzeźwa, nawet jeżeli wypiła niewielką ilość alkoholu lub zażyła środek nieznanego pochodzenia.Chętne osoby ? palacze tytoniu mogły zmierzyć poziom stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Podczas udzielania konsultacji przekazano materiały edukacyjne (ulotki, broszury itp.)

fot. P. Lotycz

Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny

To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.0.0 or greater is installed.