IV "Marsz po zdrowie" pod hasłem "Zdrowe bicie serca"

22 kwietnia br. odbył się IV. Marsz po zdrowie organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jarosławiu oraz Otwarte Stowarzyszenie Pedagogów w Jarosławiu pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego i patronatem medialnym POD.24.PL i Gazety Jarosławskiej.

IV „Marsz po zdrowie” odbywa się w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Zebranych na parkingu uczestników przywitał i o celu Światowego Dnia Zdrowia powiedział Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu lek. med. Pani Beata Mędrala. Pani mgr Zofia Karwańska ? Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego, która przybyła na miejsce zbiórki zabrała głos, podkreślając wagę prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia. Wszyscy uczestnicy Marszu otrzymali smycze z logo organizatorów, ufundowane przez Starostę Jarosławskiego Pana Jerzego Batyckiego.

Wymarsz nastąpił z parkingu pod sklepem Frac w kierunku tzw. Błoni do lasu Kidałowickiego, gdzie członkowie Organizacji Społeczno-Wychowawczej „Strzelec” przygotowali ognisko. W Marszu wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wraz ze swoimi opiekunami ? pedagogami i nauczycielami, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu lek. med. Pani Beata Mędrala, Pani mgr Zofia Karwańska ? Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego, mgr Renata Majkut-Lotycz - pracownik Stanowiska Pracy ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu, p. Ewelina Wojtuś - pracownik Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu ? łącznie 210 osób. Zwieńczeniem Marszu było ognisko na polanie lasu Kidałowickiego, podczas którego biorąc udział w posiłku, młodzi uczestnicy nabierali sił przed czekającą ich drogą powrotną. Dla wytrwałych, którzy dotarli do mety, organizatorzy przygotowali poczęstunek ufundowany przez sponsorów: Zakłady Mięsne „SZAREK”, Fabryka Pieczywa Cukierniczego „SAN” ? PAJDA w Jarosławiu, PSS „SPOLEM” w Jarosławiu, Delikatesy CENTRUM przy ul. 3 Maja w Jarosławiu. Nagłośnienia użyczył ks. Prałat Andrzej Surowiec.

W tegorocznym marszu udział wzięli: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Ks. Czartoryskich, Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Drogowo Geodezyjnych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika, Zespół Szkół Plastycznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie, Technikum nr 7 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Na „Marsz po zdrowie”szkoły przygotowały proporzec z logo szkoły nawiązujący do hasła Światowego Dnia Zdrowia tj. „Zdrowe bicie serca”.

Organizatorzy IV „Marszu po zdrowie” składają serdeczne podziękowania dla sponsorów którzy przekazali dary rzeczowe na poczęstunek (kiełbasa, chleb, ciasteczka, woda mineralna, ketchup, musztarda) na realizację w/w przedsięwzięcia. Dzięki Państwa wsparciu możliwa była realizacja działań w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia.

Link do filmiku

Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny

To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.0.0 or greater is installed.