Impreza plenerowa "Zdrowo rosnę, piknik z KOWR"


15 października 2019r. w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbyła się impreza plenerowa „Zdrowo rosnę” z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Wzięło w niej udział blisko 600 dzieci z 16 przedszkoli i szkół i z terenu powiatów jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego, 63 nauczycieli i opiekunów oraz 59 wolontariuszy z Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, z Hufca Pracy OHP w Jarosławiu i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej.

Wśród uczestników pikniku znalazły się dzieci z przedszkola i szkoły z Pawłosiowa, Kidałowic, Łukawca, Baszni Dolnej, Jarosławia, Szówska, Młodowa, Kańczugi, Załuża, Tapina, Rudy Różanieckiej, Przeworska i Lisich Jam.

Organizatorami pikniku byli Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia, Urząd Gminy Lubaczów i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział w Rzeszowie, a współorganizatorami : Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu i Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny w Baszni Dolnej. Pomocy udzielił właściciel restauracji i kompleksu Kresowa Osada pan Marcin Krupa oraz pan Grzegorz Prucnal FHU „PROMLEK”. Podczas pikniku, jak co roku, przygotowano wiele atrakcji w zakresie wspierania aktywności ruchowej dzieci oraz kształtowania zdrowego stylu odżywiania. W sumie zaproponowano 23 różne atrakcje. Nie zabrakło konkursów promujących zdrowy tryb życia i ruch na świeżym powietrzu. Zorganizowano i przeprowadzono konkursy indywidualne i grupowe. Laureaci konkursów zbiorowych otrzymali sprzęt sportowy ufundowany przez KOWR OT Rzeszów. Konkursy zbiorowe:

„Jesienne cudeńka” w dwóch kategoriach wiekowych

W kategorii „przedszkole” nagrody otrzymali:
♦ Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodowie
♦ Zespół Szkół w Baszni Dolnej
♦ Miejskie Przedszkole Nr 2w w Przeworsku
♦ Miejskie Przedszkole Nr 9 w Jarosławiu
♦ Miejsko-Gminne Przedszkole w Kańczudze

W kategorii „szkoła” nagrody otrzymali:
♦ Szkoła Filialna w Kidałowicach
♦ Szkoła Podstawowa w Tapinie
♦ Szkoła Podstawowa w Rudzie Różanieckiej
♦ Szkoła Podstawowa w Załużu
♦ Szkoła Podstawowa w Pawłosiowie.

„Owoc i warzywo w piosence”:
♦ Szkoła Podstawowa w Rudzie Różanieckiej
♦ Szkoła Podstawowa Nr 6 w Jarosławiu
♦ Szkoła Podstawowa w Pawłosiowie
♦ Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodowie
♦ Zespół Szkół w Baszni Dolnej.

W konkursach zbiorowych nagrodzono 50 osób. Były to konkursy do wyboru: „Turniej hula-hop”, „Ja to znam, ja to jem”, „Moda na zdrowie”, „Rzut do celu”, „Rzut na odległość”

Każdy ze zwycięzców konkursów otrzymał nagrodę od dyrektora KOWR OT w Rzeszowie Jerzego Borcza i dyplom. Dyplomy otrzymali także przedstawiciele przedszkoli i szkół, a podziękowania otrzymali wolontariusze oraz współorganizatorzy. O gastronomiczną część imprezy w formie ciepłego i smacznego posiłku zadbała młodzieży z nauczycielami z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Nowością tegorocznej edycji pikniku „Zdrowo rosnę” były warsztaty tematyczne: kowalskie, produkcji naturalnych kosmetyków, las w szkle, warsztaty kulinarne dot. pieczenia pierniczków i amoniaczków, zajęcia w muzeum kresowym Jana III Sobieskiego oraz zajęcia z leśnikami z Nadleśnictwa Lubaczów. Nasi wolontariusze pokazali swoje wielorakie umiejętności począwszy od prowadzenia animacji dla dzieci, pomocy opiekunom, przygotowywania serwisu fotograficznego skończywszy na przemiłej i fachowej obsłudze gastronomicznej i kelnerskiej dla uczestników zabawy.

Piknik przy przepięknej złoto-jesiennej pogodzie pozwolił zintegrować się różnym placówkom Podkarpacia i radośnie spędzić czas w plenerze.

Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny

To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.0.0 or greater is installed.