III "Marsz po zdrowie"

26 kwietnia br. w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia odbył się III „Marsz po zdrowie”. Honorowy patronat nad powyższym wydarzeniem objął Jerzy Batycki Starosta Jarosławski, zaś patronat medialny Gazeta Jarosławska.

Organizatorzy III „Marszu po zdrowie”:
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu
- Otwarte Stowarzyszenie Pedagogów.

III „Marsz po zdrowie” miał na celu zachęcenie młodzieży do aktywnego trybu życia, zdrowego odżywiania i przebywania na świeżym powietrzu. Zebranych na parkingu uczestników przywitał i o celu III Marszu powiedział Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu lek. med. Pani Beata Mędrala. Pan mgr Stanisław Sopel - Sekretarz Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, który przybył na miejsce zbiórki zabrał głos, podkreślając wagę prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia. Wymarsz nastąpił z parkingu pod sklepem Frac w kierunku tzw. Błoni do lasu Kidałowickiego, gdzie członkowie Organizacji Społeczno-Wychowawczej „Strzelec” przygotowali ognisko.

W III Marszu wzięli udział uczniowie z 9 szkół ponadgimnazjalnych wraz ze swoimi opiekunami - pedagogami i nauczycielami, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu lek. med. Pani Beata Mędrala, mgr Agnieszka Wielgos - pracownik Stanowiska Pracy ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu, p. Monika Lichończak - pracownik Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu - łącznie 160 osób. Zwieńczeniem III Marszu było ognisko na polanie lasu Kidałowickiego, podczas którego biorąc udział w posiłku, młodzi uczestnicy nabierali sił przed czekającą ich drogą powrotną.

Dla wytrwałych, którzy dotarli do mety, organizatorzy przygotowali poczęstunek ufundowany przez sponsorów: Zakłady Mięsne „SZAREK”, Firma „SAN” - PAJDA w Jarosławiu, Piekarnia Wilusz w Jarosławiu. Organizatorzy III „Marszu po zdrowie” składają serdeczne podziękowania dla sponsorów którzy przekazali poczęstunek (kiełbasa, chleb, ciasteczka) na realizację w/w przedsięwzięcia. Dzięki Państwa wsparciu możliwa była realizacja działań w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia.

Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny

To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.0.0 or greater is installed.