Zdrowo Rosnę z Agencją Rynku Rolnego "PIKNIK RADAWA 2012"

20 września br. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radawie odbyła się impreza plenerowa dla dzieci w formie pikniku na świeżym powietrzu.

Organizatorami imprezy byli:
- Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia,
- Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie,
- Rejon Jarosławski Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie,
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu,
- Wójt Gminy Wiązownica.

W imprezie wzięło udział ponad 700 dzieci klas 0-III z powiatów jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego.
Głównym celem tej imprezy było propagowanie zdrowego odżywiania dzieci w tym popularyzacja programów: „Owoce w szkole”, „Szklanka mleka”, „Trzymaj Formę! ”, upowszechnianie aktywności ruchowej dzieci na świeżym powietrzu poprzez gry i zabawy ruchowe, integracja dzieci z placówek promujących zdrowie poprzez wspólną zabawę i poczęstunek. Pomimo deszczowej pogody dzieci uczestniczące w tej imprezie były zadowolone.
W trakcie pikniku organizatorzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji i konkursów np.: „Konkurs na rzeźbę z owoców i warzyw”; „Konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu”; „Konkurs na rymowankę promującą zdrowy styl życia” „Konkurs na Najlepszego Zbieracza Śmieci”; „Konkurs odżywiam się zdrowo z Agencją Rynku Rolnego”; „Łowienie rybek szczęścia”, konkurs plastyczny „Talerz zdrowia mojej rodziny”, w którym udział wzięło 82 dzieci. Dzieci uczestniczące w pikniku otrzymały od Dyrektora OT ARR w Rzeszowie Pana Andrzeja Wróbel plan lekcji oraz odblaski. Podczas pikniku dzieci częstowały się owocami, które dostarczyli dostawcy owoców do szkół (OT ARR w Rzeszowie, Firma Trafunek z Dębowca), ciastkami z zakładu „San Pajda” w Jarosławiu. W trakcie imprezy pieczona była kiełbasa dla każdego uczestnika pikniku, ufundowana przez Pana Andrzeja Szarka.

Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny


Tekst alternatywny

To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.0.0 or greater is installed.