Kampania "Kibicuj Zdrowiu"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu informuje, że w związku z organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, Główny Inspektorat Sanitarny w partnerstwie z Krajowym Biurem do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowym Centrum ds. AIDS, Biurem Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, przygotował kampanię społeczną „KIBICUJ ZDROWIU”.

Celem kampanii jest ograniczenie ryzykownych zachowań zdrowotnych, które mogą pojawić się w czasie imprez masowych, ze szczególnym naciskiem na:
- ograniczenie zdrowotnych następstw palenia tytoniu, w tym ekspozycji na dym tytoniowy,
- nadużywania alkoholu oraz używania innych substancji psychoaktywnych (w tym nowych narkotyków),
- ograniczenie liczby zatruć pokarmowych, związanych z konsumpcją niewłaściwie przygotowanej, przechowywanej lub przeterminowanej żywności,
- ograniczenie liczby zachorowań na inne choroby zakaźne, w tym choroby związane z niewłaściwą higieną osobistą,
- ograniczenie skutków ryzykowanych zachowań seksualnych, w tym zakażeń HIV i zachorowań na inne choroby przenoszone drogą płciową ( HIV, HIV, kiła, rzeżączka).

Dla potrzeb kampanii zostały opracowane ulotki „5 zasad bezpiecznego i zdrowego kibicowania” , które zostały wydane w 4 wersjach językowych ( polskiej, angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej) oraz spot reklamowy i baner internetowy.


Ulotka Kibicuj Zdrowiu - do otworzenia potrzebny program Adobe Reader

Ulotka Zasady Higieny

Spot

To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.0.0 or greater is installed.